🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

HomeStore
Men's Alloy Stainless Steel Waterproof Luminous Calendar Quartz Watch With Round Dial And Business Style
Men's Alloy Stainless Steel Waterproof Luminous Calendar Quartz Watch With Round Dial And Business Style
| Case Material | Alloy |
|---|---|
| Clasp Style | Butterfly Double Snaps |
| Crown Type | Flat-Top Tapered Crown |
| Dial Diameter | 41Mm |
| Dial Shape | Round |
| Display Type | Pointer Numbers |
| Gender | Male |
| Material Of Clasp | Stainless Steel |
| Mirror Material | Mineral Strengthened Glass Mirror |
| Printed Logo | Yes |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Style | Business |
| Table Bottom Type | Ordinary |
| Waterproof | Yes |
| Weight | 100g |
Select Color
From $4.99
Original: $14.27
-65%Men's Alloy Stainless Steel Waterproof Luminous Calendar Quartz Watch With Round Dial And Business Style—
$14.27
$4.99More Images








Men's Alloy Stainless Steel Waterproof Luminous Calendar Quartz Watch With Round Dial And Business Style
| Case Material | Alloy |
|---|---|
| Clasp Style | Butterfly Double Snaps |
| Crown Type | Flat-Top Tapered Crown |
| Dial Diameter | 41Mm |
| Dial Shape | Round |
| Display Type | Pointer Numbers |
| Gender | Male |
| Material Of Clasp | Stainless Steel |
| Mirror Material | Mineral Strengthened Glass Mirror |
| Printed Logo | Yes |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Style | Business |
| Table Bottom Type | Ordinary |
| Waterproof | Yes |
| Weight | 100g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Case Material | Alloy |
|---|---|
| Clasp Style | Butterfly Double Snaps |
| Crown Type | Flat-Top Tapered Crown |
| Dial Diameter | 41Mm |
| Dial Shape | Round |
| Display Type | Pointer Numbers |
| Gender | Male |
| Material Of Clasp | Stainless Steel |
| Mirror Material | Mineral Strengthened Glass Mirror |
| Printed Logo | Yes |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Style | Business |
| Table Bottom Type | Ordinary |
| Waterproof | Yes |
| Weight | 100g |





















