
Wholesale Square Chronograph Luminous Calendar Watch With Canvas Nylon Belt Alloy Case Mineral Strengthened Glass Mirror And Stainless Steel Clasp
Wholesale Square Chronograph Luminous Calendar Watch With Canvas Nylon Belt Alloy Case Mineral Strengthened Glass Mirror And Stainless Steel Clasp
| Case Material | Alloy |
|---|---|
| Clasp Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Pin Buckle |
| Crown Type | Spiral Crown |
| Dial Diameter | 48.5Mm |
| Dial Shape | Rectangle |
| Display Type | Pointer |
| Gender | Male |
| Mirror Material | Mineral Strengthened Glass Mirror |
| Printed Logo | Yes |
| Strap Material | Textile |
| Style | Movement |
| Table Bottom Type | Ordinary |
| Waterproof | Yes |
| Weight | 77g |
More Images






Wholesale Square Chronograph Luminous Calendar Watch With Canvas Nylon Belt Alloy Case Mineral Strengthened Glass Mirror And Stainless Steel Clasp
| Case Material | Alloy |
|---|---|
| Clasp Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Pin Buckle |
| Crown Type | Spiral Crown |
| Dial Diameter | 48.5Mm |
| Dial Shape | Rectangle |
| Display Type | Pointer |
| Gender | Male |
| Mirror Material | Mineral Strengthened Glass Mirror |
| Printed Logo | Yes |
| Strap Material | Textile |
| Style | Movement |
| Table Bottom Type | Ordinary |
| Waterproof | Yes |
| Weight | 77g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Case Material | Alloy |
|---|---|
| Clasp Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Pin Buckle |
| Crown Type | Spiral Crown |
| Dial Diameter | 48.5Mm |
| Dial Shape | Rectangle |
| Display Type | Pointer |
| Gender | Male |
| Mirror Material | Mineral Strengthened Glass Mirror |
| Printed Logo | Yes |
| Strap Material | Textile |
| Style | Movement |
| Table Bottom Type | Ordinary |
| Waterproof | Yes |
| Weight | 77g |





















